بازرگانی ادویراد
خانه / دسته‌بندی نشده / واردات انواع دانه فلفل تند هندی

واردات انواع دانه فلفل تند هندی

آیا می دانید که منشأ اولین فلفل تند در دنیا به کدام کشور باز می گردد؟ انواع دانه های فلفل که می توان از آنها در طبخ غذا استفاده کرد؛ چیست؟آیا واردات فلفل هندی به ایران انجام می گیرد؟
هندوستان به عنوان یکی از طرف های تجاری ایران به خصوص در زمینه ی داد و ستد انواع ادویه ها مانند فلفل؛ زردچوبه و دارچین است.
اما در اینجا نگاه دقیق تری به فلفل تند شده و از پیشینه تا ورود به ایران بررسی می گردد.

انواع فلفل تند غیر ایرانی

همان طور که می دانید در برخی مناطق ایران نیز فلفل تند در هکتار های زیادی پرورش یافته و می تواند جوابگوی بخشی از نیاز کشور به این میوه باشد.
اما هنوز نیاز به واردات فلفل در ایران با توجه به آمارهای حاکی از سرانه ی بالای مصرف آن؛ به ویژه در برخی مناطق مانند جنوب ایران احساس می شود.
تاریخچه ی برداشت فلفل به کشور آمریکا و آن هم در زمان کشف این قاره باز می گردد.
از طریق سفرهای افراد مختلف به اقصی نقاط دنیا؛ بذر فلفل به مناطق گوناگون برده شده و بعدها با اصلاح نژادهایی که بر روی آن صورت گرفت؛ امروزه فلفل هر ناحیه و قاره ای با ویژگی های منحصر به فرد طرفدارانی را به گرد خود جمع کرده است.
مکزیک؛ آفریقای جنوبی؛ هندوستان و پرو از جمله کشورهایی هستند که انواع فلفل تند مخصوص به خود را پرورش می دهند.
پرورش فلفل در هر کدام از این نواحی وابسته به آب و هوا و ویژگی های خاک آن مناطق و میزان تندی مورد پذیرش تولید کننده انجام می گیرد.

واردات فلفل هندی

فلفل تند وارداتی هندی

فلفل های هندی در ایران از وجود طرفداران زیادی بهره مند گشته اند.
از انواع فلفل های مصرفی در ایران می توان به فلفل سیاه؛ دانه ی فلفل سفید؛ پودر فلفل پاپریکا و فلفل چیلی اشاره داشت. از آنجایی که هند به عنوان تولید کننده ی فلفل در جایگاه خوبی قرار دارد پس می تواند حجم زیادی از واردات فلفل مرغوب به ایران را به دوش بکشد و از تجار ایرانی سود خوبی را عاید اقتصاد کشورش بکند.
حتی دانه های درون فلفل چیلی نیز می توانند پس از خشک شدن؛ به صورت پودر درآمده و در لیست ادویه جاتی که به عنوان طعم دهنده به غذا اضافه می گردند؛ قرار گیرد.
خوب است که پس از تمامی موارد نام برده به خواص دارویی فلفل تند نیز اشاره گردد.
این فلفل می تواند در درمان و التبام زخم ها به عنوان مسکن عمل کرده و سهم زیادی را در درمان دردهای عضلانی بر عهده داشته باشد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
واحد فروش و بازرگانی:
شاهین نوبهاری پور
شماره موبایل: 09152929917
پست الکترونیکی: IRKarengroup@gmail.com

مطلب پیشنهادی

مرکز فروش زردچوبه قلم در ایران

مرکز فروش زردچوبه قلم در ایران

آیا از مراکز فروش زردچوبه قلم یا چوب زردچوبه در ایران اطلاعاتی دارید و می دانید این نوع زردچوبه …

پاسخی بگذارید

کانال تلگرام